Winners from 1985 until 2018

Year
Place & Handler
Dog
Nation
2018 Czech Republic
1.   Serge van der Zweep
Mac
2.   Oscar Murguia
Oruntz
3.   Torbjørn Jaran Knive
Bea
2017 Norway
1.   Torbjørn Jaran Knive
Bea
2.   Karin Mattsson
Trim
3.   Torbjørn Jaran Knive
Gin
2016 Finland
1.   Torbjørn Jaran Knive
Bea
2.   Karin Mattsson
Trim
3.   Serge van der Zweep
Gary
2015 Italy
1.   Serge van der Zweep
Gary
2.   Nicolas Annaloro
E'Time
3.   Didier Fischer
Craig
2014 Denmark
1.   Wiet van Dongen
Blaze
2.   Jo Agnar Hansen
Tika
3.   Serge van der Zweep
Gary
2013 Belgium
1.   Jo Agnar Hansen
Sisko
2.   Jo Agnar Hansen
Tika
3.   Karin Mattsson
Trim
2012 The Netherlands
1.   Torbjørn Jaran Knive
Maico
2.   Serge van der Zweep
Eve
3.   Jo Agnar Hansen
Sisko
2011 Sweden
1.   Torbjørn Jaran Knive
Maico
2.   Torbjørn Jaran Knive
Eddie
3.   Karin Mattsson
Lyn
2010 France
1.   Urs Imhof
Ela
2.   Jo Agnar Hansen
Tika
3.   Henrik Nilsson
Bozz
2009 Switzerland
1.   Serge van der Zweep
Lass
2.   Henrik Nilsson
Bozz
3.   Torbjørn Jaran Knive
Eddie
2008 Germany
1.   Henrik Nilsson
Bozz
2.   Jo Agnar Hansen
Tika
3.   Torbjørn Jaran Knive
Maico
2007 Norway
1.   Karin Söderberg
Lotus
2.   Serge van der Zweep
Glen
3.   Jean Michel Jolly
Shark
2006 Austria
1.   Tjitse Terpstra
Ben
2.   Tony Ottesen
Tweed
3.   Ruedi Roth
Clen
2005 Denmark
1.   Serge van der Zweep
Glen
2.   Serge van der Zweep
Roy
3.   Tony Ottesen
Tweed
2004 The Netherlands
1.   Torbjørn Jaran Knive
Lyn
2.   Jonas Gustafsson
Don
3.   Erik Holmgaard
Moss
2003 Belgium
1.   Carl-Magnus Magnusson
Fleet
2.   Anne Krüger
Flip
3.   Tony Ottesen
Jill
2002 Sweden
1.   Torbjørn Jaran Knive
Lyn
2.   Torkjel Solbakken
Pia
3.   Serge van der Zweep
Jim
2001 France
1.   Torbjørn Jaran Knive
Lyn
2.   Sander Hindenes
Glen
3.   Ron Rogaar
Trish
2000 Switzerland
1.   Torbjørn Jaran Knive
Lyn
2.   Serge van der Zweep
Roy
3.   Anne Krüger
Lannox
1999 Germany
1.   Tjitse Terpstra
Dan
2.   Serge van der Zweep
Lynn
3.   Marc Morren
Jill
1998 Austria
1.   Jon Sand
Mac
2.   Tjitse Terpstra
Dan
3.   Patrick LeRoux
Iolita
1997 The Netherlands
1.   Marc Morren
Jill
2.   Anja Holgersson
Jas
3.   Torbjørn Jaran Knive
Jill
1996 Denmark
1.   Ron Rogaar
Spot
2.   Åke Wärja
Tim
3.   Mette Bøgedal
Bonnie
1995 Belgium
1.   Serge van der Zweep
Lynn
2.   Claus Börner
Sydney
3.   Svend Erik Pedersen
Tjalfe
1994 France
1.   Serge van der Zweep
Ken
2.   Serge van der Zweep
Lynn
3.   Claus Börner
Sydney
1993 Switzerland
1.   Serge van der Zweep
Lynn
2.   Kaj Lawsen
Lynn
3.   Tjitse Terpstra
Boy
1992 Germany
1.   Tjitse Terpstra
Boy
2.   Geert Reinders
Gwyneth
3.   Jo de Meyst
Moss
1991 The Netherlands
1.   Pascal Cacheux
Droopy
2.   Tjitse Terpstra
Boy
3.   Johan de Jonge
Max
1990 France
1.   Hubert Bernard
Ulysse
2.   Rudolf Roth
Dave
3.   Serge van der Zweep
Ken
1989 Switzerland
1.   Jean Louis Gerber
Vinci
2.   Didier Gaillard
Recka
3.   Tjitse Terpstra
Fan
1988 Germany
1.   Jean Louis Gerber
Vinci
2.   Johan de Jonge
Max
3.   Hubert Bernard
Ulysse
1987 The Netherlands
1.   Jaap Zuidewind
Fly
2.   Rudolf Roth
Chicco
3.   Jean Louis Gerber
Vinci
1986 France
1.   Didier Gaillard
Recka
2.   Jaap Zuidewind
Fly
3.   Frans Cramer
Dave
1985 Switzerland
1.   Gillian Hugo
Snuff
2.   Thierry Spriet
Swanny
3.   Jaap Zuidewind
Fly